Polen Filtresi Değişimi Nasıl yapılır?


anil_oto_servis_polen_filtresi2

Polen Filtresi Neden Sıkça Değiştirilmelidir ?

Polen filtresi araçlar da , araç içine giren toz,bakteri ve havayı süzerek, solunan havanın temizlenmesini sağlar.Temizleme esnasında, üzerinde biriken toz,sinek ve böcek ölüleri,yağ birikintileri, havadaki asit parçacıkları sıcaklıkla birleştiğinde İNSAN SAĞLIĞINI OLUMSUZ YÖNDE ETKİLER ve SOLUNUM SİSTEMİNE zarar verir. ALERJİK HASTALIKLARA YAKALANILMASINA, NEDEN OLUR. Bilinenin aksine araçlarda klima sistemi olmasa dahi, istanbul polen filtresi değişimi olması gerekir ve sürekli kontrol edilip değiştirilmelidir.

Polen filtresi değiştirme süresi mümkün olduğunca sıklıkla yapılmalıdır.Bu konuda değişik görüşler olmasına rağmen, yılda en az 3 kere filtre değiştirilmelidir.Değiştirme süresinin kısalması, aracın gezindiği bölgelerin aşırı tozlu olması durumunda daha da sık olmalıdır.Polen filtresi tıkandığında kabin içine giren temiz hava hissedilir derecede düşecektir. Ayrıca hızlıca camların buğulanması polen filtresinin tıkalı olduğunu göstermektedir.

anil_oto_servis_polen_filtresi

Polen filtresinin bilinen birkaç çeşidi mevcuttur. Normal polen filtreleri, tek kullanımlık olup gözenekleri toz, pislik dolduğunda içinden geçen havayı süzemez duruma geldiğinde değiştirilmelidir. Karbonlu Polen filtreleri, düz polen filtrelerinin yaptığı işleri yapar ve bunun yanı sıra içerisindeki karbonlar sayesinde, dışarıdaki pis koku ve zararlı gazların kabin içine girişini engeller. Temizlenir tip polen filtreleri,Türkiye’de kullanımı çok yaygın değildir,kirlendiğinde sökülüp, yıkanıp tekrar kullanılabilir.

Bunların hiçbirini artık düşünmenize gerek yok, Bir telefon kadar yakınız !!!

ANIL OTO SERVİS 
(DUDULLU/ÇEKMEKÖY)
Cep: (0537) 426 66 44
Tel : (0533) 437 58 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>